środa, 7 grudnia 2016

Najważniejsze zasady używania kosmetyków

Aby nasze kosmetyki zachowały swoje wartości do końca ich użytkowania i przynosiły zamierzone efekty warto przestrzegać kilku ważnych zasad, które przedstawiam poniżej. Przed użyciem należny przeczytać dołączoną do kosmetyku ulotkę, bądź instrukcję zamieszczoną na opakowaniu. Z niej dowiemy się m. in. jak nakładać kosmetyk, jak przygotować skórę przed jego nałożeniem, jak często go stosować. Jest to szczególnie ważne w przypadku preparatów takich jak maseczka, peeling czy krem do depilacji. Nie należy stosować kosmetyków do innych partii ciała niż zostały do tego przeznaczone i np. kremu do twarzy nie nakładać w okolice oczu lub kremu na noc używać w ciągu dnia. Pamiętajmy o terminie ważności. Po nim kosmetyk zaczyna tracić swoje właściwości, a z czasem będzie się psuł. Może nas to narazić na różnego rodzaju skórne reakcje alergiczne oraz stany zapalne.

W celu zmniejszenia możliwości zanieczyszczenia naszego kosmetyku bakteriami i innymi mikroorganizmami najlepiej stosować gąbeczki lub pędzle w przypadku cienie do powiek, pędzelki do szminek, szpatułki do kremów. Jeśli nie jest to możliwe, pamiętajmy o wcześniejszym umyciu rąk. Duże znaczenie ma miejsce, w którym kosmetyki przechowujemy. Wbrew zwyczajom, łazienka nie jest dla nich odpowiednim, ponieważ panuje w niej duża wilgotność powietrza. Dla mnie najlepszym miejscem jest kącik w sypialni, oddalony od źródeł ciepła oraz zbytniego nasłonecznienia. W lodówce również nie powinno trzymać się kosmetyków, z pewnymi tylko wyjątkami, takimi jak: kremy pod oczy, preparaty z witaminą C, czy samodzielnie robione kosmetyki bez konserwantów. Dla większości preparatów kosmetycznych temperatura w lodowce jest zbyt niska. Warto zwrócić uwagę na sposób nakładania kosmetyków. Inaczej nakładamy krem pod oczy, inaczej do twarzy a jeszcze inaczej podkład. Nawet wśród produktów tego samego rodzaju zdarzają się istotne różnice - stosowanie kosmetyków mineralnych różni się się istotnie od tradycyjnych. Pamiętajmy, że pożyczanie kosmetyków powoduje większe namnażanie się na nich bakterii i grzybów, które w konsekwencji nakładamy na nasze ciało. Lepie nie igrać z losem i kosmetyki zachować tylko do dla siebie. Po każdym użyciu należy kosmetyk dokładnie zamknąć. Dotyczy to nie tylko słoiczków z kremami ale również i butelek z szamponem czy żelem do kąpieli.

Kiedy zatem należy wyrzucić kosmetyk? Kosmetyk należy się pozbyć gdy skończył się termin jego przydatności; gdy zauważymy, że zmieniła się jego barwa, zapach lub konsystencja oraz gdy nie został prawidłowo zamknięty i wewnątrz znalazło się ciało obce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za zainteresowanie moim blogiem.
Zapraszam do obserwowania, będzie mi bardzo miło :)
Jeśli prowadzisz bloga, z chęcią Cię odwiedzę.
Komentarz to nie miejsce na reklamę, jeśli chcesz się zareklamować na tym blogu zajrzyj na stronę KONTAKT/WSPÓŁPRACA.

Instagram @mrs_calluna