piątek, 8 lutego 2019

Jak zmienić nazwę strony na Facebooku (fanpage) w 2019 roku

jak zmienić nazwę strony na fb

Dzisiejszy post odbiega od tematyki mojego bloga, dlatego na pomysł jego napisania nie wpadłam od razu. Kilka miesięcy temu, gdy postanowiłam przejść na własną domenę, miałam nie mały problem, żeby zmienić nazwę mojej strony (fanpage'a) na Facebooku. Wszystkie dotychczas opisywane metody zupełnie się nie sprawdziły, ale udało mi się wypracować własną, dlatego postanowiłam się nią z wami podzielić.
Jeśli szukacie więc sposobu na zmienię nazwy użytkownika na Facebooku i zmianę nazwy strony, to dobrze trafiliście.


zmiana nazwy fanpage,Nazwa bloga i strona internetowa bloga

Poprzednia nazwa mojej strony, była nazwą bloga „Natura i kosmetyki”. Adres tej strony na Facebooku, to https://www.facebook.com/Naturaikosmetyki .
Kilka miesięcy temu, zmieniłam nazwę bloga na "Wellness po polsku" (tutaj więcej na ten temat). W adresie strony internetowej mojego bloga od początku był mój pseudonim mrs Calluna. Uznałam bowiem więc, że nazwa ta jest uniwersalna i będzie mogła zostać ze mną na zawsze.
Bywa, że trafiamy na blog, który sugeruje zupełnie inną tematykę niż autor porusza, warto więc od początku przemyśleć, czy jesteśmy gotowi, aby ta nazwa została z nami na zawsze. Konsekwencje takiej zmiany są olbrzymie, od rozpoznawalności naszego logo, po spadek statystyk w wyszukiwarkach.


jak zmienić nazwę fanpage

 

Zmiana nazwy strony na Facebooku w 2019 roku

W internecie możecie trafić na mnóstwo nieaktualnych już porad jak ta, żeby wykupić reklamę. To zupełnie nie działa. Ja kilkakrotnie wcześniej wykupiłam reklamę, a jak widać, nie miało to żadnego wpływu na zmianę nazwy strony.
Są też porady, z których wynika, że należy wypełnić specjalny formularz. Niestety prezentowane w tych artykułach formularze nie istnieją już od lat.Metoda, którą przedstawiam jest aktualna w 2019 roku.

Zmiana nazwy strony na Facebooku i Intagramie

Zmieniając nazwę bloga i domenę, musimy wprowadzić też zmiany na naszych profilach społecznościowych, czy jak ktoś woli fanpejdżach ( jest już takie słowo:)).

Z instagramem nie miałam problemów, za to Facebook uparł się, że zmiana wprowadzi w błąd moich czytelników i skutecznie mi odmawiał. Na nic tłumaczenia, że przez cały czas mój blog miał adres mrs-calluna.blogspot.com, a teraz zmieniam go na mrscalluna.pl, więc zmiana jest znikoma, a ja chcę po prostu dostosować nazwę fanpejdża.

Nie dostałam żadnej odpowiedzi, nie łudźcie się więc, że tam po drugiej stronie ktoś czyta wasze wiadomości. Nie zrezygnowałam z dalszych prób. W końcu nie po to prowadzi się latami profil, żeby jednego dnia go zamknąć i zaczynać wszystko od nowa.

Postanowiłam rozpracować, o co temu robotowi z Facebooka chodzi. Moja odmowa była spowodowana tym, że nazwa była za mało podobna do poprzedniej. To prawda, jeśli nie bierze się pod uwagę innych okoliczności, to Naturaikosmetyki, a mrsCalluna, to zupełnie inne nazwy.

jak zmienić nazwę strony na Facebooku i Intagramie

 Zmiana nazwy strony i zmiana nazwy uzytkownika strony na Fb

Co więc należało zrobić, by zmienić nazwę strony?
1. Zmienić nazwę użytkownika strony, w taki sposób, by łączyła w sobie nową i starą nazwę. W moim przypadku było to: "Mrs Calluna – Natura i kosmetyki".
a) Kliknij opcję Informacje w lewej części strony.
b) Kliknij opcję Edytuj obok aktualnej nazwy użytkownika
c) Wpisz nową nazwę użytkownika tak, by zawierała elementy nowej i starej nazwy. 


zmiana nazwy uzytkownika strony na Facebooku

 
Po kilku dniach zmiana zostaje zaakceptowana.


2. Kolejny etap, to zmiana nazwy strony (czyli zmiana adresu na Facebooku). Dzięki temu, że w nazwie użytkownika jest mrs Calluna, zmiana na https://www.facebook.com/MrsCalluna/ nie była żadnym problemem.
3. W międzyczasie zmieniłam zdjęcie w tle (poprzednie zawierało dawną nazwę).

jak zmienić adres strony na fb


 
4. Została jeszcze zmiana z "Mrs Calluna - Natura i kosmetyki" na "Mrs Calluna – Wellness po polsku".
Facebook nie pozwala na ponowną zmianę nazwy użytkownika strony w krótkim odstępie czasu. Poczekałam więc tydzień, wpisałam nową nazwę strony i zgodę miałam automatycznie.

 Gotowe!
 

2 komentarze:

  1. Miałam to samo, szkoda że nie trafiam na ten wpis wcześniej w efekcie założyłam nowe konto pod nową domenę :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Szkoda, że tak się skończyło. Wpis jest świeży, bo nie tak dawno sama byłam w podobnej sytuacji ;)

      Usuń

Dziękuję za zainteresowanie moim blogiem.
Zapraszam do obserwowania, będzie mi bardzo miło :)
Jeśli prowadzisz bloga, z chęcią Cię odwiedzę.
Komentarz to nie miejsce na reklamę, jeśli chcesz się zareklamować na tym blogu zajrzyj na stronę KONTAKT/WSPÓŁPRACA.