środa, 8 kwietnia 2020

Co na ścianę do salonu - obrazy czy zdjęcia Moja domowa galeria zdjęć na płótnieO domowej galerii zdjęć na ścianie pisałam już w jednym z wcześniejszych artykułów. Znajdziecie tam mnóstwo pomysłów na umieszczenie zdjęć w ciekawe ramki oraz podpowiedzi, jak je rozmieścić. Dziś skupię się na salonie i pokażę na czym ja wieszam zdjęcia na ścianie.

Obrazy czy zdjęcie na ścianę do salonuMój salon ma klasyczny styl, dlatego typowe zdjęcia w ramkach do niego nie pasowały. Urządzając go, zastanawiałam się nad obrazami, a w końcu wybrałam coś, co łączy obrazy na płótnie i zwykłe zdjęcia. To fotoobrazy na płótnie.
Pierwsze z fotoobrazów, jakie powiesiłam na ścianie, były zdjęciami wybranymi z katalogu drukarni oferującej tego typu zdjęcia.
W razie potrzeby można też skorzystać z darmowych katalogów zdjęć takich jak na przykład Pixaba.

Moje prywatne zdjęcia miały wtedy słabą jakość, więc nie zastanawiałam się nad przeszukiwaniem prywatnego archiwum zdjęć. Za to kilka lat później zachwyciłam się galerią domową moich znajomych, którzy mają piękne zdjęcia z sesji ślubnej wydrukowane właśnie na płótnie. Wtedy dopiero upewniłam się, że nic nie dorówna prywatnym zdjęciom wydrukowanym w ten sposób.

Dziś do mojej salonowej galerii dołączył kolejny fotoobraz. To zdjęcie jest inne niż poprzednie, bo prywatne, rodzinne, z sesji brzuszkowej, robionej latem zeszłego roku. Zmieniłam właśnie aranżacją salonu i została mi pusta ściana do zagospodarowania. Uznałam, że takie zdjęcie będzie idealne do powieszenia nad kanapą.


Jak wygląda zdjęcie na płótnieZdjęcie na płótnie to dla mnie idealne połączenie klasyki i nowoczesności.  Zamówiłam je przez internet, na stronie www.galeriadruku.com.pl Przygotowanie takiego obrazu online jest bardzo proste. Nie musiałam mieć zdjęcia o odpowiednim rozmiarze, mogłam je dopasować za pomocą kreatora do rozmiaru ramki. Zajęło mi to nie więcej niż minutę.
Składając zamówienie spodziewałam się, że może nie dotrzeć do mnie przed Wielkanocą, tymczasem już następnego dnia było w drodze.


A jak wygląda takie zdjęcie? Obraz jest solidnie wykonany. To zupełnie inna jakość niż typowe zdjęcie. Zdecydowałam się na naturalne płótno i jestem zadowolona z wyboru. Można również zamówić zdjęcie na tkaninie o fakturze płótna, które jest wykonane z poliestru, wodoodporne, błyszczące i bardziej odporne na uszkodzenia.

Zdjęcie na płótnie - rama

Nie zamierzam oprawiać moich fotoobrazów, dlatego wybrałam ramę o szerokości 2 cm. Jeśli macie inne plany, możecie zamówić obraz na wymiar, czy oprawę na grubej ramie o profilu 4 cm.
Zaletą takich obrazów jest dowolny rozmiar z przeskokiem co 5 cm.
Taki obraz z pewnością przetrwa wiele lat i się nam nie znudzi. Ja, co do swojego fotoobrazu nie mam żadnych wątpliwości, bo jest to szczególne zdjęcie.

Co wy sądzicie o takim rozwiązaniu?


7 komentarzy:

 1. Ja również bardzo lubię zdjęcia na płótnie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie to wygląda. I ładnie prezentuje się we wnętrzu domu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sporo moich znajomych ma w siebie w domu zdjęcia na płótnie i świetnie to wygląda :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie dodatki ! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super pomysł i fajnie się to prezentuje. Może kiedyś też zdecyduję się na obrazy z własnych zdjęć, bo mam ich całkiem sporo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam taki obraz w domu i bardzo go sobie cenię :D Jedno, że prezent, drugie, że na nim są ci, których kocham najbardziej :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zainteresowanie moim blogiem.
Zapraszam do obserwowania, będzie mi bardzo miło :)
Jeśli prowadzisz bloga, z chęcią Cię odwiedzę.
Komentarz to nie miejsce na reklamę, jeśli chcesz się zareklamować na tym blogu zajrzyj na stronę KONTAKT/WSPÓŁPRACA.

Instagram @mrs_calluna